Jak zaprojektować modne logo?

Nie ma znaczenia, czy mowa o małym przedsiębiorstwie, czy dużej firmie – logo bez wątpienia stanowi istotny element jej identyfikacji. Większości osób zależy na tym, by było czytelne i łatwo rozpoznawalne. Ogromne znaczenie miewa również fakt, czy dane logo odpowiada obowiązującym trendom. Nikt nie chce, aby logo jego firmy na pierwszy rzut oka kazało przypuszczać, że mamy do czynienia z takim przedsiębiorstwem, które nie nadąża za dynamicznie zmieniającą się rzeczywistością.

Zaprojektowanie modnego logo może być nie lada wyzwaniem. Warto pamiętać, że jego podjęcie wymaga sporego nakładu pracy. Przede wszystkim grafik, który chce zaprojektować logo „na czasie” powinien być na bieżąco z trendami, jakie obowiązują w konkretnej branży. Oczywiście, niemożliwe jest śledzenie mody na całym świecie, związanej nawet z niszowymi branżami. Ze względu na to przed przystąpieniem do pracy dobrze jest przeprowadzić dokładny research i dowiedzieć się, jakimi logotypami posługuje się konkurencja.

Należy również mieć na uwadze fakt, że współcześnie większość najmodniejszych logotypów nie wykazuje skłonności do przesady. Jeśli chcesz mieć pewność, że twoje logo szybko nie wyjdzie z mody, powinieneś brać pod uwagę przede wszystkim minimalistyczne rozwiązania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>