Jakie elementy wykorzystać przy tworzeniu logo?

Wiele osób, które nigdy nie miały do czynienia z projektowaniem czy przygotowywaniem identyfikacji wizualnej, uważa, że tworzenie logotypu jest bardzo proste. Powszechnie uważa się, że w przygotowaniu niewielkiego znaczka nie powinno być nic trudnego. Tymczasem projektowanie logo jest dość wymagającym zadaniem. Obejmuje nie tylko prace projektowe, ale także rozważanie wielu poważnych kwestii.

Już na początku pracy nad nowym czy odświeżonym logotypem dobrze jest zastanowić się, jakie elementy powinny się na nim znaleźć. Wielu przedsiębiorców posiada określone preferencje związane z tym tematem. Często chcą, aby już w logo znajdowały się takie elementy, które będą świadczyć o tym, czym zajmuje się dana firma. Wkomponowanie w znak identyfikacyjny tego rodzaju przedmiotów sprawi, że potencjalny odbiorca bez problemu zorientuje się, z jakim przedsiębiorstwem ma do czynienia.

Podczas tworzenia logo warto również zastanowić się, czy w obrębie znaku powinna znajdować się również nazwa przedsiębiorstwa. Najczęściej jest to korzystne rozwiązanie. Jeśli jednak nazwa firmy jest wyjątkowo długa lub niezgrabna, istnieje duże prawdopodobieństwo, że grafik zrezygnuje z umieszczenia jej w logotypie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>